Włoski nalot na szwajcarskie banki


Kilkadziesiąt oddziałów szwajcarskich banków we Włoszech przeżyło kontrole służb skarbowych. Szwajcarski rząd natychmiast zażądał wyjaśnień od ambasadora Włoch w Bernie.

12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. Około 50 osób jest rannych. Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w tym tygodniu przekazał otwartym funduszom emerytalnym 1.102,591 mln zł składek - podało biuro prasowe ZUS.Zamiast porządku, rząd wprowadza chaos w umowach terminowych o pracę - gani "Gazeta Prawna". 221 studenckich zespołów z całej Europy przygotowuje się do rozpoczynającego się już za niespełna miesiąc największego europejskiego wyzwania w kategorii oszczędzania paliwa - Shell Eco-marathon Europe. ... Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Gazprom może przerwać dostawy gazu dla Białorusi z tytułu nieuregulowanych należności za pierwszy kwartał tego roku w wysokości 137 milionów dolarów.

Jak poinformowała „Polska Dziennik Bałtycki”, podczas pierwszych konsultacji społecznych w gminie wiejskiej Darłowo, sołtysi oraz przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i branży turystycznej zdecydowanie sprzeciwili się ewentualnej lokalizacji elektrowni jądrowej w pobliżu miejscowości Kopań.

Szkoleniowiec piłkarzy Interu Mediolan Jose Mourinho nie jest pewny, czy pozostanie w tym klubie w kolejnym sezonie. Podczas wtorkowej konferencji prasowej oświadczył, że nie można na razie niczego przesądzać. RPP wybierze w poniedziałek spośród swojego składu prowadzącego najbliższe obrady. Wiceprezes Wiesiołek nie wchodzi w skład RPP i nie będzie jej przewodniczącym - poinformowały w sobotę PAP członkinie RPP Elżbieta Chojna-Duch i Anna Zielińska-Głębocka.

OnLive, niewielka spółka z San Francisco, chce zamieszać na rynku gier. Obiecuje, że jej technologia umożliwi granie przez internet w nowe gry nawet bez komputera Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie... Koncern olejowy Castrol został drugim globalnym sponsorem piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie.- Energetyka jądrowa to szansa na rozwój przemysłu, nauki i regionów, w których będą realizowane związane z nią inwestycje. Wzmocni także dostawy energii elektrycznej po racjonalnych kosztach, uwzględniając wymogi ochrony środowiska – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska podczas konferencji prasowej w MG. Spotkanie odbyło się 19 maja br. Transport 13 milionów sztuk nielegalnych papierosów przechwycili podlascy celnicy z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach. To jedno z największych ujawnień przemytu papierosów w historii polskiej Służby ... Sąd Okręgowy w Gliwicach ma rozpoznać wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec posła Lewicy Wacława Martyniuka. Instytut Pamięci Narodowej zarzuca mu kłamstwo lustracyjne.

Protest głodowy przeciwko likwidacji ZLK w Gorzowie


Starzy wyjadacze z Wiejskiej i Brukseli oraz polityczni weterani - partie układając listy w eurowyborach postanowiły nie eksperymentować z obsadą i postawiły na znane nazwiska. W spektakularnych transferach prym wiedzie PO, która skupiła na swoich listach dawnych polityków SLD, AWS i PiS.

KIG za porządkowaniem ordynacji podatkowej…


… ale przeciwko utrudnieniom Krajowa Izba Gospodarcza pozytywnie ocenia niektóre rozwiązania zaproponowane w skierowanym przez Radę Ministrów do Sejmu projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej oraz ustawy ...

Eurobank jednostronnie zmienił umowę, bo się... pomylił


Czy bank może jednostronnie obniżyć klientowi sumę ubezpieczenia wynikającego z polisy, którą sam dodał do kredytu? Takie zaskoczenie spotkało niektórych klientów Eurobanku. Czy bank nie złamał prawa?

Halo, tu minister skarbu


Do PKO BP i Poczty Polskiej dzwoniły osoby podszywające się pod ministra Aleksandra Grada. Sprawą zajmuje się ABW

UE zaakceptowała plan ratunkowy dla Grecji


Komisja Europejska zaakceptowała w środę plan Grecji, która chce do 2012 roku zmniejszyć deficyt budżetowy do akceptowanego przez UE poziomu 3 proc. Ostrzegła jednak, że Grecja musi włożyć więcej wysiłku, by uporządkować swoje finanse