Dowiedz się, czyim pomysłem był Windows 7


No dobrze, kupiłeś lub pobrałeś już swoją kopię systemu Windows 7, pomyślnie zainstalowałeś i z niego korzystasz. Nie interesuje cię jednak, dzięki czyjemu pomysłowi było to możliwe?

Na linii Google kontra Chiny wciąż nie ma porozumienia. Google najprawdopodobniej wycofa swoje produkty. Ale nic straconego - wyszukiwarkę zastąpi jej "starsza siostra", o imieniu Goojje. HTC już pracuje nad wprowadzeniem aktualizacji systemu Android do swojego smartfona Hero, który będzie drugim po telefonie Motoroli, który zaadoptuje nową wersję platformy Google'a. Sąd zakazał Microsoftowi sprzedaży Worda w wersji 2003, 2007 i 2010. Powodem jest naruszenie przez główny komponent Office’a patentu należącego to firmy i4i.Narzędzie do łatwego pobierania obrazów instalacyjnych nielegalnie narusza licencję GPL. Tak przynajmniej wynika z dochodzenia bloggera Rafeala Rivery. Jeżeli ktoś uważa, że składki jakie wpłacamy do budżetu Unii procentują w postaci wykorzystania przez nas dotacji na rozwój, to jest w błędzie. Prezes UKE poinformowała, że wykorzystano raptem 2% unijnych środków na rozbudowę Sieci. Microsoft we współpracy z firmą MediaTek, planuje skonstruować sporą liczbę multimedialnych smartfonów, które skierowane będą na nowo utworzone rynki.

Według firmy RBC Capital Market, już w 2012 roku to Apple, RIM i Palm całkowicie opanują rynek smartfonów, nie dając żadnych szans mobilnym system Windows.

Zgodnie z zapowiedziami Toshiba kontynuuje wprowadzanie na rynek laptopów skierowanych do firm i instytucji. Na półki trafił właśnie nowy model Tecra S11-124 z procesorem Intel Core i5. Microsoft potwierdził, że istnieje poważny problem w Windows 7, który objawia się na niektórych modelach laptopów. Obniża on znacząco sprawność baterii.

Rozpoczęły się beta testy wtyczki Adobe Flash Player 10.1. Jedną z głównych zalet rozszerzenia jest jego wieloplatformowość. Impakt – wyłączony dystrybutor marki Saitek w Polsce, wprowadził na rynek kolejną mysz z serii Cyborg dedykowaną graczom. Firma Albatron oferuje odporną na zarysowania, multidotykową nakładkę na zwykłe monitory LCD o przekątnej ekranu 21,5 cala.Microsoft potwierdził usterkę w mechanizmie Canonical Display Driver (cdd.dll), która umożliwia włamanie cyberprzestępcom. Luka znajduje się zarówno w Windows 7, jak i Windows Server 2008 R2. Verbatim wprowadza na rynek przenośny dysk twardy o pojemności 250 GB zamknięty w 1,8 calowej obudowie z czarnego aluminium. Zespoły „Nurt Potok” z Gimnazjum w Potoku oraz „Smaczna Zupa” z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Biłgoraju zwyciężyły w siódmym, ostatnim, półfinale DialNet Masters.

Google I/O 2010: Telewizja od Google'a


Google zaprezentowało swój pomysł na telewizję podczas drugiego dnia konferencji I/O. Możliwości marketingowe, jak stwierdził gigant, są nieograniczone.

Internet może cię narazić na depresję


Badanie wykonane przez Instytut Psychologii na Uniwestytecie w Leeds ma dowodzić, że nadmierne korzystanie z Internetu czyni nasz umysł podatnym na depresję.

Pomoc publiczna dla spółek komunalnych wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczące pomocy (Warszawa)


Pomoc publiczna dla spółek komunalnych wytyczne Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dotyczące pomocy publicznej w projektach transportu miejskiego i gospodarki odpadami 1. Wprowadzenie: o Charakterystyka ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Google najbardziej atrakcyjnym pracodawcą na świecie


Wydana została lista pięćdziesięciu najbardziej atrakcyjnych pracodawców na świecie - ze strony biznesowej i inżynierskiej. Numerem jeden jest Google.

NASA wysyła androida w kosmos


Pierwszy android na orbicie? Nie chodzi tu o system operacyjny Google’a, a o prawdziwego robota, który wygląda i porusza się jak człowiek.